,

خرید سوهان گزی اصفهان

سوهان گزی چیست؟ این سوهان نوعی شیرینی جدید است که در اصفهان و بسیاری شهرهای دیگر تولید می شود. این شیرینی ترکیبی از سوهان و گز است که به ویژه برای کودکان، میان وعده ای مناسب به شمار می آید. امروزه تولید این نوع شیرینی به دو شیوه ی سنتی و صنعتی رواج دارد.

همه ی ما شهر قم را با نام تولید کننده ی انواع سوهان می شناسیم‌.  همانطور که می دانید علاوه بر قم، این شیرینی در مراکز دیگر نیز تهیه و تولید می شود. اصفهان، یزد، کرمان و چهارمحال بختیاری نیز جزء تولید کنندگان انواع سوهان در کشور به شمار می آیند. در این میان برخلاف تصور عموم، سهم شهر بلداجی از دیگر مراکز بیشتر است و هر ساله بر تعداد تولید کنندگان سوهان در این منطقه افزوده می شود. انواع شرکت سوهان گزی در این منطقه وجود دارد و علاوه بر این سوهان، سوهان عسلی، سوهان حلوایی، سوهان بادامی، سوهان کنجدی و سوهان کره ای نیز در این منطقه و دیگر استان های کشور تولید می شود.

پخت سوهان در گذشته بیشتر با روش های سنتی و دستی انجام می شد اما امروزه با دستگاه ها و قالب گیرهای مخصوص تهیه می شود.

مراحل تولید و طرز تهیه سوهان گزی خیلی سخت نیست. در برخی از کارخانه ها بجای گلوکز از ماده ای به نام بادکا یا همان شیره ذرت استفاده می کنند. بعد از آماده شدن گز و سوهان به صورت جداگانه، مقداری سوهان را با وردنه پهن می کنند. سپس یک لایه گز، یک لایه مغز پسته و بادام و لایه ی نهایی یعنی سوهان را روی مواد قرار می دهند. در نهایت، با وردنه هر چهار لایه را صاف و با کاردک های مخصوص آن را برش می دهند. این ماده ی خوراکی هم لذید و هم بسیار انرژی زاست.

خرید سوهان گزی اصفهان

شرکت های تولید کننده سوهان گزی در کشور

شرکت های تولید کننده سوهان گزی در کشورعمده محصولات سوهان از جمله نوع گزی آن در شهر بلداجی تهیه و سپس به اصفهان و … ارسال می شود.
طبق آمارها در این شهر حدود ۲۵ شرکت در زمینه تولید انواع گز، سوهان، پولکی و … فعالیت دارند.‌ برای خرید عمده انواع این محصولات در اصفهان با قیمت مناسب، نمایندگان فروش بهترین مرکز عرضه به شمار می آیند.
البته برخی از برندهای معتبر نیز دارای چندین شعبه فروش در شهر اصفهان هستند. در صورت عدم دسترسی به این مراکز می توانید انواع بهترین سوهان گزی اصفهان را از نمایندگان آنلاین خریداری نمایید زیرا پیشرفت صنعت و سهولت در ارتباطات این امکان را فراهم کرده است که هرگونه محصول تولیدی در هر نقطه ی ایران به راحتی در سراسر کشور از جمله تهران در دسترس باشد. به همین دلیل نمایندگی های آنلاین برای این مراکز بسیار حائز اهمیت هستند.

با وجود اینکه گز سوغات اصلی اصفهان است و اما در قم نیز پخت می شود و سوهان گزی قم یکی از مشهورترین سوغاتی های این شهر محسوب می شود.

از جمله مراکز مهم تولید سوهان گزی در کشور این مراکز هستند:

 • سوهان گزی ساعدی نیا
 • سوهان گزی مهدی اصفهان
 • سوهان گزی فرامنش
 • سوهان گز قربانی

نمایندگی های مختلف سوهان گزی قم در هر یک از نقاط مختلف ایران به چشم می خورند. این مراکز آماده هستند که محصولات خود را هم به صورت جزئی و هم به صورت عمده در اختیار مشتریان قرار دهند.

تولید سوهان در بسته بندی های متنوع

تولید سوهان در بسته بندی های متنوعسوهان گزی اصفهان مانند گز آن، در بسته بندی های متنوعی ارائه می شود. این محصول ابتدا به صورت فله ای به فروش می رفت اما امروزه در انواع و اقسام بسته بندی های متفاوت برای خریداران متفاوت آماده ی عرضه می باشد.

بسته بندی این ماده ی غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است. بدین منظور، نکاتی مهم را در این مورد ذکر می کنیم که باید مورد توجه قرار گیرد:

 • سوهان باید درون کاغذهای بهداشتی مثل کاغذ مومی قرار گیرد و در ظروف پلاستیکی مناسب و ضد رنگ بسته بندی شود.
 • در قوطی نباید از نوع فشاری باشد.
 • از نفوذ هوای خارج به داخل قوطی باید جلوگیری شود.
 • روی بسته بندی سوهان باید نام و مشخصات کارخانه، پروانه بهداشت، وزن خالص، تاریخ مصرف و ترکیبات مندرج شده باشد.

لازم‌به ذکر است که مراکز نام برده شده، علاوه بر رعایت کلیه ی موارد بهداشتی و قانونی در بسته بندی، این محصولات را در انواع بسته بندی های زیبا و متنوع روانه ی بازار می‌کنند. سوهان گزی برای فروش عمده در بسته بندی های پنج کیلیویی قرار می گیرد و در صورت سفارش آنلاین برای ارسال به نقاط مختلف کشور، در کارتن های مقاوم پنج کیلویی به سایر شهرها فرستاده می شوند.

فروش کیلویی سوهان گزی اصفهان

فروش کیلویی سوهان گزی اصفهانهمانطور که گفتیم فروش عمده ی سوهان گزی اصفهان به صورت بسته بندی های پنج کیلیویی می باشد و قیمت آن هم به عوامل متعددی چون نوع سوهان، شرکت تولید کننده، ابعاد و کیفیت آن بستگی دارد. اما با مراجعه به مراکز آنلاین می توانید از همه‌ی این موارد اطلاع پیدا کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

اما علاوه بر خرید عمده، مراکز تولید سوهان سفارشات کم تر نیز دارند. به همین دلیل برای مصرف شخصی، شما می توانید با مراجعه به این مراکز آنلاین از قیمت سوهان لقمه ای در انواع طرح ها نیز مطلع شوید. به عنوان مثال قیمت سوهان لقمه ساعدی نیا با طرح شیرین و فرهاد در سایت این مرکز ۱۶۵۰۰تومان ذکر شده است.

تفاوت سوهان های گزی در چیست ؟

تفاوت سوهان های گزی در چیست ؟سوهان گزی در واقع ترکیبی از گز و سوهان می باشد که در آن، مغز پسته و گز توسط روکشی از سوهان در بر گرفته شده است‌. تهیه ی این نوع سوهان خوشمزه در خانه کار آسانی نیست چرا که باید ابتدا گز و سپس سوهان را به صورت جداگانه درست کنید.
بنابراین اگر وقت کافی ندارید می توانید انواع این شیرینی را از مراکز فروش تهیه نمایید.

مواد اولیه جهت تولید عمده این نوع سوهان پرطرفدار عبارت است از:

 • آرد
 • شکر
 • روغن حیوانی یا کره
 • تخم مرغ
 • عسل
 • گلوکز
 • زعفران
 • خلال پسته یا بادام

به دلیل سادگی و در دسترس بودن مواد اولیه ی سوهان گزی، طرز تهیه ی آن در اکثر وبسایت ها وجود دارد و شما می توانید تفاوت آن را با دیگر انواع سوهان ها متوجه شوید. تفاوت اصلی آن با سوهان معمولی در این است که در سوهان گزی، به جای مغز پسته و بادام، وسط سوهان با گز پر می شود و به طبع در شکل ظاهری و طعم نیز با دیگر سوهان ها متفاوت است.

البته انواع سوهان در مواد اولیه ی به کار برد شده تفاوت چندانی ندارند بلکه در قالب و شکل ظاهری متفاوت هستند. در این نوع سوهان نیز تنها گز به مواد تشکیل دهنده اضافه می شود آن را از بقیه متمایز می کند.

خواص غذایی سوهان گزی

خواص غذایی سوهان گزیسوهان گزی قدمتی دیرینه در کشور ما دارد. گز یکی از کامل ترین منابع تامین انرژی است که در تولید آن از هیچگونه ماده ی نگه دارنده ای استفاده نمی شود.

شهر قم خاستگاه اولیه ی سوهان محسوب می شود و قدمت آن نیز به دوره ی قاجاریه برمی گردد. در آن روران سوهان به عنوان حلوایی مقوی و پر انرژی مصرف می شد‌.

سوهان گزی به دلیل اینکه از مواد اولیه ی ارزشمندی نظیر آرد، جوانه ی گندم، گز، عسل، تخم مرغ، هل و زعفران نشکیل می شود بسیار مقوی است و شما می توانید خواص و فایده را در تک تک مواد تشکیل دهنده ی آن ببینید. می توانیم در توصیف خواص آن بگوییم:

 • به دلیل دارا بودن جوانه ی گندم سرشار از مواد معدنی و دیتامین E و B می باشد.
 • باعث ارامش اعصاب و روان می شود.
 • جوانه ی گندم به دلیل دارا بودن قندهای طبیعی، انرژی را در ماهیچه ها ذخیره می کند و از خستگی و بی حالی جلوگیری می کند و باعث بهبود عملکرد عضله ها می شود.
 • تخم مرغ به دلیل دارا بودن پروتئین و چربی ارزش غذایی آن را بالا می برد.

و….

پس در انتخاب میان وعده ی خود دقت کنید و با انتخاب این ماده ی غذایی ارزشمند سلامت بدنتان را تضمین کنید.

جهت خرید این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
صنایع غذایی آرتا
راه های ارتباطی:
مشاور شما :09120518588
شماره ثابت: 03134460651
شماره فکس: 02189788749
پست الکترونیکی: info@artagaz.com