گز آرتا

شرکت بازرگانی آرتا شما را به خرید بهترین محصولات گز و سوهان تازه اصفهان دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • هفت + چهار =

دستگاه تولید گز و شناخت بیشتر آن

آنچه در این مقاله می خوانید...

شناخت انواع مختلف از دستگاه تولید گزکاربرد دستگاه‌های تولید گزبخش دیگری از تولید گز:دستگاه پاتیل:تفاوت تولید گز به‌صورت سنی و صنعتیبسته بندی گز:مثال:قیمت دستگاه تولید گزسخن پایانی
انواع دستگاه های تولید گز

دستگاه تولید گز و شناخت بیشتر آن می‌توان برای بسیاری از علاقه مندان به این صنعت جذاب و جالب توجه باشد. در این مقاله سعی داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.

شناخت انواع مختلف از دستگاه تولید گز

گز، یکی از بهترین و خوشمزه‌ترین شیرینی‌ها و محصولاتی است که در شهر اصفهان تولید می‌شود. این شیرینی خوشمزه، از خاصیت‌ها و فواید بسیار زیادی برخوردار است که اگر بخواهیم در رابطه با فواید آن برای شما مثال بزنیم، باید چندین صفحه در رابطه با آن بنویسیم. برای تولید این شیرینی خوشمزه،  به دستگاه‌های مختلف و دستگاه تولید گز نیاز است تا ساخته و تولید شود. از دستگاه‌هایی که برای ساخت این محصول استفاده می‌شود و لازم هستند، می‌توان به دستگاه سفیده زن، دستگاه پاتیل همزن، دستگاه قیچی، دستگاه پرس آردی و دستگاه جلد گیر اشاره کرد. تمامی این دستگاه‌ها برای تولید یک جنس خوب و مرغوب نیاز است و شما و بدون داشتن این تجهیزات و دستگاه‌ها، نمی‌توانید گز را به‌صورت خوب و مرغوب تولید کنید.

دستگاه تولید گز

انواع دستگاه های تولید گز

 

کاربرد دستگاه‌های تولید گز

یکی از معروف‌ترین سوغاتی‌های اصفهان، گز این شهر است که از یکی از خوشمزه‌ترین و لذت‌بخش‌ترین شیرینی‌های تولیدشده از این شهر به‌حساب می‌آید. شما اگر به شهر اصفهان سفر کنید، امکان ندارد که   این سوغاتی خوشمزه را نخرید. این شیرینی، یکی از شیرینی‌هایی است که برای پذیرایی از مهمانان بسیار مناسب است.

بخش دیگری از تولید گز:

تولید گز، به روش‌های سنتی و صنعتی انجام می‌شود؛ البته روش‌های سنتی، دیگر کنار گذاشته‌شده‌اند و امروزه گز را به‌صورت صنعتی و به‌وسیله دستگاه‌های مختلف می‌سازند و تولید می‌کنند. برای تولید گز، به دستگاه تولید گز که انواع مختلفی دارد احتیاج داریم که هرکدام از این دستگاه‌ها، کاربرد خاص خودشان رادارند. اگر بخواهیم این دستگاه‌ها را با توضیح برای شما مثال بزنیم، باید به دستگاه سفیده زن، به این دلیل از این دستگاه استفاده می‌کنیم که سفیده تخم‌مرغ و گلاب را باهم مخلوط‌کنیم و هم بزنیم تا فرم بگیرد.

دستگاه پاتیل:

دستگاه پاتیل همزن که مواد اولیه گز را در آن ساخته ما آماده می‌کنیم، دستگاه قیچی که می‌توانیم به‌وسیله این دستگاه گز را به هراندازه‌ای که می‌خواهیم و به هر شکل و فرمی دربیاوریم، دستگاه پرس آردی که به‌وسیله این دستگاه، می‌توان گز های آردی را تولید کنیم و در آخر دستگاه بسته‌بندی که کمک می‌کند شما محصولات را با زیباترین شکل ممکن بسته‌بندی کنید.

تولید گز سنی و صنعتی

دستگاه تولید گز

تفاوت تولید گز به‌صورت سنی و صنعتی

گز تاریخچه بسیار طولانی دارد. در ابتدا گز، بهروش‌های قدیمی در هشتی های خانه‌های قدیمی در شهر اصفهان توسط خانم‌های خانه در دیگ‌های مسی به‌وسیله پارو یا همزن و سینی، ساخته و پخته می‌شد و برای پخت آن، خانم‌ها به دورهم جمع می‌شدند و با همکاری یکدیگر، مغز پسته‌ها را جدا و گز را تولید می‌کردند.

بسته بندی گز:

در ابتدا بسته‌بندی‌های گز، این‌گونه نبود و دربسته بندی‌های چوبی، مملو از آرد گذاشته می‌شد تا گز مدت‌زمان زیادی در آن بماند و خراب نشود. روش ساخت گزها، امروزه با قدیم تفاوت زیادی ندارد؛ فقط تنها تفاوتی که در ساخت و تولید این گازها ایجادشده است، این است که دربسته بندی‌های متنوع و بهداشتی، بسته‌بندی می‌شوند و در کل گز، به‌وسیله دستگاه تولید گز و دستگاه‌های مختلف ساخته می‌شود.

برای مثال، در قدیم برای هم زدن مواد گز از پارو استفاده می‌کردند؛ اما امروزه از دستگاه برای هم زدن مواد گز استفاده می‌کنند. گز، ی

مثال:

کی از بهترین و خوشمزه‌ترین سوغات اصفهان به‌حساب می‌آید که به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر به این شهر سفر کردید، حتماً گز های مخصوص شهر اصفهان را خریداری کنید؛ زیرا طعم گز های آردی این شهر در کشور زبان زد است.

قیمت دستگاه تولید گز

دستگاه‌های تولید گز، می‌توانند به کسانی که می‌خواهند در ساخت گز مرغوب و سالم فعالیت کنند کمک زیادی کند. دستگاه تولید گز، انواع مختلفی دارد و گز فقط به‌وسیله یک دستگاه ساخته و تولید نمی‌شود و برای تولید این شیرینی‌های خوشمزه، باید دستگاه‌های پاتیل و همزن و یا سفیده زن و بسته‌بندی را در اختیار داشته باشید تا بتوانید گز را به‌درستی تولید کنید.

پس باید به این موضوع هم توجه داشته باشید که این دستگاه‌ها، برندها و انواع مختلفی دارند و در شکل و اندازه‌های مختلف ساخته می‌شوند؛ پس نمی‌توان قیمت ثابتی را برای آن‌ها در نظر گرفت و هرکدام از این دستگاه‌ها، با توجه به نوع خاص خودشان قیمت مختلف و متفاوتی دارند که شما باید به این موضوع توجه زیادی داشته باشید؛ البته باید این موضوع را هم بدانید که برای تولید گز، علاوه بر دستگاه‌های تولید آن به کارگاه و انبار، برای نگهداری این محصولات هم احتیاج است.

سخن پایانی

در کل باید بگوییم که گز، یکی از مفیدترین و خوش‌طعم‌ترین شیرینی‌هایی است که به‌عنوان سوغات اصلی شهر اصفهان به‌حساب می‌آید. شما برای خرید این محصولات خوشمزه و آشنایی بیشتر با دستگاه تولید گز و چگونگی ساخت گز، می‌توانید به معتبرترین مراکز فروش گز که آرتا گز نام دارد به آدرس artagaz.com مراجعه کنید.

مجتبی صادقی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

شرکت بازرگانی آرتا شما را به خرید بهترین محصولات گز و سوهان تازه اصفهان دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • سیزده بعلاوه دو =

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
صنایع غذایی آرتا
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09133758522
شماره تلفن ثابت:
پست الکترونیکی: info@artagaz.com
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید