شرکت بازرگانی آرتا شما را به خرید بهترین محصولات گز و سوهان تازه اصفهان دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تمام آنچه درباره پاتیل گز باید بدانید

آنچه در این مقاله می خوانید...

گز سوغات معروف شهر اصفهاندستگاه‌های گز سازیکارگاه پخت گز و مراحل تولید آنساختار دیگ پخت گز شامل دو پارو همزننحوه کار پاتیل گزپخت در دستگاه پاتیل گزنکاتی در باب خرید و فروشپخت در کارگاه‌های صنعتی
جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت لیست قیمت فروش محصولات و بهره گیری از مشاوره در امر خرید، فروش و صادرات با ما در ارتباط باشید:
شماره موبایل: 09120518588

اولین‌بار در زمان حکومت قاجار و در شهر اصفهان گز به عنوان شیرینی تولید شد، دلیل نام‌گذاری این شیرینی آن است که قند کتیرا در گیاه گون به کمک حشرات تبدیل گزانگبین می‌شود که در اواسط مهر این ماده توسط چوپانان از درخت گرفته شده و به عنوان ماده اصلی سازنده شیرینی گز استفاده می‌شود، نام گز نیز از فعل گزیدن گرفته شده است.

در حال حاضر گز سوغات بسیاری از شهرهای ایران ازجمله اصفهان، کرمان، همدان، یزد و چهارمحال بختیاری است. این شیرینی که اولین‌بار از ترکیب شکر، فندق، سفیده تخم‌مرغ و انواع مغزها در شهر اصفهان تولید شد و در طول زمان گلوکز مایع نیز به ترکیبات آن اضافه شد در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین خوراکی‌های صادراتی کشور به حساب می‌آید.

تمام آنچه درباره پاتیل گز باید بدانید

گز سوغات معروف شهر اصفهان

 با وجود تولید شیرینی‌های مختلف گز همچنان از جمله شیرینی‌های معروف و پرطرفدار محسوب می‌شود. در حال حاضر تولید گز به دو صورت سنتی و صنعتی صورت می‌گیرد که بسته به آن تجهیزات مورد نیاز کمی متفاوت است. به‌طورکلی یک کارگاه گز سازی شامل بخش‌های اصلی سالن پخت، انبار، سالن برش و بسته‌بندی می‌شود. کارگاه‌های تولید گز نیازمند دستگاه‌های مخصوص می‌باشند تا از پخت تا بسته‌بندی همگی با رعایت اصول بهداشت و با کیفیت بالا انجام شود.

دستگاه‌های گز سازی

برای تولید گز چه به‌صورت صنعتی و چه سنتی نیازمند دستگاه‌های متفاوتی هستیم تا سرعت و تعداد گزهای تولیدی را بالا ببریم. از جمله دستگاه‌های مورد نیاز در پخت گز می‌توان به میکسر، دستگاه سفیده ‌زن، پاتیل گز، بسته‌بندی و… که وسایل مورد نیاز سالن اصلی تولید گز یا همان سالن پخت می‌باشند اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم به‌صورت تخصصی به معرفی پاتیل یا دیگ پخت گز بپردازیم. روند ساخت گز فارغ از نوع آن که به صورت لقمه‌ای، آردی یا انواع دیگر تهیه می‌شود نیازمند دستگاه‌های اصلی و مشترکی است که در ذیل به شرح مختصری از مهم‌ترین دستگاه‌های لازم برای این فرایند می‌پردازیم.

دستگاه‌های گز سازی

کارگاه پخت گز و مراحل تولید آن

ابتدا با دستگاه میکسر آشنا می‌شویم، همان‌طور که از نام دستگاه مشخص است برای ترکیب مواد از آن استفاده می‌شود؛ جنس بدنه دستگاه از استیل دو یا سه جداره است و برای ترکیب مواد اولیه از آن استفاده می‌شود. حال نوبت دستگاه سفیده زن است، پودر سفیده تخم‌مرغ در این دستگاه با گلاب و آب ترکیب می‌شود. در مرحله آخر مواد در پاتیل گز با درجه حرارت ۷۵-۱۱۴ درجه سانتیگراد حرارت دیده و پخته می‌شوند، این مرحله بسیار پراهمیت است چرا که اگر بیش از اندازه به ترکیبات حرارت دهیم، سفیده تخم‌مرغ می‌سوزد و آن حالت پفکی مورد نظر را از دست می‌دهد.

بعد از پخت، گزها برای خنک شدن وبر به بخش دیگری منتقل می‌شوند که در دستگاه چرخ گز که دو غلتک عاج‌دار دارد به‌صورت تکه‌ای برش خورده و آماده بسته‌بندی می‌شوند. البته این تمام دستگاه‌های مورد نیاز نبوده و دستگاه‌های دیگری مانند، دستگاه قیچی، دستگاه پرس و دستگاه جلد کردن نیز از دستگاه‌‌های مورد نیاز بخش بسته‌بندی در کارگاه گز به حساب می‌آیند.

کارگاه پخت گز و مراحل تولید آن

ساختار دیگ پخت گز شامل دو پارو همزن

دیگر قسمت‌های مورد نیاز هر کارگاه بزرگ یا کوچکی انبار آن است؛ انبارها محل نگهداری مواد اولیه و گزهای تولید شده هستند تا از خراب شدن آن‌ها جلوگیری کنند. سه قسمت سالن پخت، بسته‌بندی و انبار سه پارت اصلی هر کارگاه سنتی و صنعتی گز به شمار می‌آید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت لیست قیمت فروش محصولات و بهره گیری از مشاوره در امر خرید، فروش و صادرات با ما در ارتباط باشید:
شماره موبایل: 09120518588

نحوه کار پاتیل گز

حال که با کلیت مراحل انجام آشنا شدیم می‌توانیم به اصلی‌ترین دستگاه کارگاه گز سازی که دیگ پخت است،بپردازیم. شکل ظاهری دستگاه به فرم یک نیم‌دایره است که مانند دستگاه میکسر از جنس استیل ساخته می‌شود و در آن دو پارو حول محوری در چرخش هستند.

ساختار پاتیل گز یک ساختار دوجداره است تا با کمک بخار زیاد به سیاه چاشنی درون گرما برساند و این عمل تا زمانی که مواد قوام بازم را به دست آورند ادامه دارد. ظرفیت این پاتیل‌ها از ۴۰ کیلوگرم تا ۸۰ کیلوگرم است که هر کارگاه بنا بر بزرگی و کوچکی ۲-۸ پاتیل نیاز دارد. مرحله بعدی اضافه کردن مواد دیگر از جمله سفیده تخم‌مرغ زده شده در دستگاه سفیده زن با آب و گلاب و مغزها است که حرارت‌دهی همچنان ۱-۲ ساعت ادامه دارد تا فرایند تکمیل شود.

پخت  در دستگاه پاتیل گز

پخت در دستگاه پاتیل گز

زمانی که تمام مواد باهم ترکیب و به اندازه کافی حرارت دیدند به مرحله شکل‌گیری می‌روند و این عمل به دلیل بافت خمیری گز به راحتی توسط قالب‌های متنوع انجام می‌شود. دستگاه قیچی در این بخش کمک می‌کند تا گزها به یک اندازه برش بخورند. در آخر گزهای برش خورده به دستگاه جلد کننده فرستاده می‌شوند تا با توجه به نوع در بسته‌های لقمه‌ای یا جعبه‌ها قرار گیرند. این بخش از آن جهت اهمیت دارد که اگر بسته‌بندی مناسب نباشد و درها کامل بسته نشوند رطوبت به درون بسته نفوذ کرده و گزها خراب می‌شوند.

نکاتی در باب خرید و فروش

گز یکی از شیرینی‌های محبوب نه در ایران که در همه کشورها است، همین امر سبب صادرات زیاد گز شده است؛ اما صادرات گز مسئله راحتی نبوده و ریسک خراب شدن آن در مسیر وجود دارد، به همین دلیل کشورهای خریدار گز بیشتر تمایل به تولید گز دارند تا ریسک فاسد شدن گز ارسالی به حداقل برسد، از این رو صادرات پاتیل گز نیز به صادرات گز اضافه شد و این دستگاه به کشورهای همسایه صادر می‌شود.

پخت در کارگاه‌های صنعتی

پخت در کارگاه‌های صنعتی

برای صادرات دستگاه پخت گز باید به نوع حمل‌ونقل دقت کنیم تا هم از نظر هزینه متحمل هزینه زیاد نشویم و هم اطمینان خاطر در خصوص سلامت دستگاه داشته باشیم. راه‌های هوایی با وجود ایمنی بالا به دلیل هزینه ارسال زیاد معمولا انتخاب صادرکنندگان نیستند اما در ارسال زمینی نیز باید توجه داشت که ساختار بدنه این دستگاه به دلیل دوجداره بودن بسیار حساس بوده و نباید ضربه و آسیبی به جداره‌ها وارد شود.

پس از انتخاب نوع وسیله ارسالی باید در نظر داشت کار با این دستگاه نیازمند آشنایی و کاری تخصصی است ازاین‌رو همراه دستگاه دفترچه راهنمایی ارسال می‌شود تا خریدار قادر به استفاده راحت از آن باشد.

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

پیج ما را در اینستاگرام دنبال کنید

مجتبی صادقی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

شرکت بازرگانی آرتا شما را به خرید بهترین محصولات گز و سوهان تازه اصفهان دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
صنایع غذایی آرتا
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120518588
شماره تلفن ثابت: 03134460651
پست الکترونیکی: info@artagaz.com
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز دارید؟ با ما تماس بگیرید